Sunday, November 15, 2009

SuperValu Matchups - 11/16/2009


Pillsbury Flour - $1

Swanson Broth - $.69
- Use $.25/4 MFC from 11/08/09 Smart Source
Final Cost = $.56/ea.

Pillsbury Grands - $1.50/ea.
- Use $.50/2 Printable here or here - Final Cost = $1/ea.
- Use $.30/2 MFC from 10/4/09 General Mills Easy Saver - Final Cost = $1.20/ea.
- Use $.40/3 MFC from 11/08/09 Smart Source - Final Cost = $1.23/ea.
- Use $.30/2 MFC from 11/15/09 General Mills Easy Saver - Final cost = $1.20/ea.

Pillsbury Cinnamon Rolls - $2/ea.
- Use $.40/2 Printable here or here - Final Cost = $1.60/ea.1
- Use $.40/2 MFC from 10/18/09 or 11/08/09 Smart Source - Final Cost = $1.60/ea.
- Use $.50/2 MFC from 10/25/09 Smart Source - Final Cost = $1.50
- Use $.40/2 MFC from 11/15/09 General Mills Easy Saver - Final Cost - $1.60/ea.

Pillsbury Refrigerated Pie Crust - 2/$5
- Use $.35/1 MFC from 10/4/09 General Mills Easy Saver - Final Cost = $1.80
- Use $.35/1 MFC from 11/15/09 General Mills Easy Saver - Final Cost = $1.80

Keebler Club Crackers - $1.69
- Use $1/2 MFC from November Red Book Magazine - Final Cost = $1.19

Quaker Granoola Bars - 2/$5
- Use $1/2 MFC from 10/11/09 Red Plum - Final Cost = $2/ea.

Aunt Jemima Pancake Mix - 32 oz - 2/$4
- Use $1/2 MFC from 8/30/09 Red Plum
Final Cost = $1.50/ea.

Aunt Jemima Syrup 2/$5
- Use $1/2 MFC from 8/30/09 Red Plum - Final Cost - $2/ea.

Kraft Singles - 2/$4
- Use $1/2 MFC from 11/15/09 Red Plum
Final Cost = $1.50/ea.

Philadelphia Cream Cheese - $1.29
- Use $1/3 MFC from 11/15/09 Red Plum - Final Cost = $.95

Trauth 1/2 Gallon Milk - $1

Cool Whip - $1

Celery $.69

Yams $.49

Del Monte Vegetables - $.50
- Use $1/8 MFC from 11/15/09 Red Plum
Final Cost - $.37/ea.

Wet Ones - $2.49 - 40 ct.
- Use $1/2 MFC from 10/11/09 Smart Source
Final Cost = $1.99

Playtex Gentle Glide - $3.99
- Use $1/1 MFC from 10/11/09 Smart Source
Final Cost = $2.99

Dole Pineapple Chunks - 2/$2
- Use $.35/2 MFC frm 11/08/09 Smart Source
Final Cost = $.65/ea.


No comments:

Post a Comment

Sunday Coupon Preview 2