Tuesday, April 14, 2009

Remkes Sale 04/13/09 to 04/19/09

Remkes is have an AWESOME sale this week. I will be stocking up on a few things with this sale!

Duncan Hines Brownies - 10/$10 or $1/ea.
- Use $1/3 MFC from 2/1/09 SmartSource
Final Cost = $.66/ea.

Glaceau Vitamin Water - 10/$10 or $1 ea.
- Use $1/1 MFC from 4/5/09 SmartSource
Final Cost = FREE

Starkist Chunk Light Tuna Pouch - 10/$10 or $1 ea.
- Use Buy 2 Get 1 Free MFC from 2/22/09 RedPlum
Final Cost = $.66/ea.

Cheerios, Honey Nut Cheerios or Golden Grahams - 5/$10 or $2 ea.
Buy 3 and use $1/3 MFC from 3/8/09 or 4/5/09 SmartSource
Final Cost = $1.66/ea.

Kelloggs Pop Tarts - 2/$5 or $2.50 ea.
- Use $1/2 MFC from 2/22/09 or 4/5/09 RedPlum
Final Cost = $2 ea.

Dawn Dishwashing Liquid - 10/$10 or $1 ea.
- Use $.25/1 MFC (doubled) from 4/5/09 P&G Brand Saver - Final Cost = $.50/ea.
or
- Use $.50/1 MFC (doubled) from Home Made Simple Mailer - Final Cost = FREE

Glade Aerosols - 10/$10 or $1 ea.
- Use Buy One Get One Free MFC from 3/15/09 SmartSource
Final Cost = $.50/ea.

Orville Redenbacher Popcorn - Buy One Get One Free
- Use $1/1 MFC from May AllYou Magazine
Final Cost = 2 FREE

Pillsbury Grand Biscuits - 10/$10 or 1 ea.
- Use $.50/ea MFC (doubled) from 4/5/09 SmartSource
Final Cost = $.66/ea.

Smart Balance $1.99
- Use $1/1 from 4/5/09 RedPlum (this is for 50/50 Blend)
Final Cost = $1/ea.

Totinos Pizza Rolls - 10/$10 or $1 ea.
- Use $.40/2 (doubled) from 1/25/09 SmartSource
Final Cost = $.60/ea.

Betty Crocker Pouch Potatoes - 10/$10
- Use $.25/1 MFC (doubled) from 4/5/09 SmartSource
Final Cost = $.50/ea.

Rice A Roni or Pasta Roni - 10/$10
Buy 4 and Use $1/4 MFC from 3/8/09 RedPlum
Final Cost = $.75/ea.

Colgate Toothpaste - Select Varieties - 6/$10 or $1.66 ea.
Use $.75/1 MFC (raised to $1) from 2/22/09 or 3/29/09 SmartSource
Final Cost = $.66/ea.

Hanna Montana Secret Deodorant - 4/$10 or $2.50/ea.
- Use $.50/1 MFC (doubled) from 4/5/09 P&G Brand Saver
Final Cost = $1.50/ea.

Tylenol Extra Strength - 2/$10 or $5/ea.
- Use $3/2 from 4/5/09 RedPlum - Final Cost = $3.50/ea.
- Use $1/1 Printable - Final Cost = $4/ea.

Puffs Pop Ups - 10/$10 or $1/ea.
- Use $.25/1 MFC (doubled) from 4/5/09 P&G Brand Saver
Final Cost = $.50/ea.

Chef Boyardee Canned Pasta - 10/$10 or $1/ea.
Buy 4 and use $1/4 MFC from May AllYou magazine
Final Cost = $.75/ea.

Marzetti Salad Dressing - 10/$10 or $1/ea.
- Use $1/1 MFC from April AllYou Magazine - Final Cost = FREE
- Use $1/2 MFC from 2/1/09 RedPlum - Final Cost = $.50/ea.

Crystal Light Drink Mix - $3.99/ea.
Get 3 and Use Buy 2 Get 1 Free MFC from 3/29/09 SmartSource
Final Cost = $2.66/ea.

Betty Crocker Fruit Snacks - 2/$5 or $2.50/ea.
- Use $75/2 Printable (raised to $1) - Final Cost = $2/ea.
- Use $.50/2 MFC (doubled) from 3/8/09 SmartSource - Final Cost = $2/ea.

Hunts Snack Pack Puddings - 10/$10 or $1/ea.
- Use $1/3 MFC from May AllYou Magazine
Final Cost = $.66/ea.

Pringles Snacks - 2/$3 or $1.50/ea.
- Use $1/2 MFC from 3/15/09 P&G Brand Saver
Final Cost = $1/ea.

Sun Chips - 2/$6 or $3/ea.
- Use $1/1 from April AllYou Magazine
Final Cost = $2/ea.

Super Pretzel - 5/$10 or $2/ea.
- Use $.75/1 MFC (raised to $1) from 3/15/09 SmartSource
Final Cost = $1/ea.

Dannon Yogurt Cups - 10/$4 or $.40/ea.
- Use $1/10 MFC from 3/15/09 SmartSource
Final Cost = $.30/ea.

Pillsbury Ready To Bake Cookies - 2/$5 or $2.50/ea.
- Use $1/2 Printable
Final Cost = $2/ea.

Jell-O Ready to Eat Pudding or Gelatin Snacks - 2/$4
- Use $.60/1 Printable (raised to $1)
Final Cost = $1/ea.

Sunday Coupon Preview 2